Endometrioze ir sievietes dzīves kvalitāti ietekmējoša saslimšana, tā var izpausties dažādos veidos un visnepiemērotākajās dzīves situācijās, piemēram, endometriozes radītās sāpes var apgrūtināt vai pat padarīt neiespējamu sievietei veikt visikdienišķākos mājas darbus, mācīties, strādāt vai piedalīties dažādās aktivitātēs. Nonākot emocionāli un fiziski sarežģītā situācijā, kāda nenoliedzami ir arī diagnoze endometrioze, sievietei svarīgi ir saņemt līdzcilvēku atbalstu un sapratni.

Sievietes tuvajiem cilvēkiem un ģimenei ir jābūt tam pirmajam atbalsta punktam, kur smelties spēku un nejusties vainīgai par to, ka esi slima, ka Tev ir slikti vai moka nepanesamas sāpes. Endometrioze ietekmē ne tikai sievieti, bet arī ģimeni, attiecības ar mīļoto cilvēku, bērniem, draugiem un darba kolēģiem vai skolas/studiju biedriem, tāpēc ir nepieciešams runāt par endometriozi, tās simptomiem un izpausmēm, lai sabiedrība zina, ar ko rēķināties un kā palīdzēt. 

Lai arī cik saprotoši, atbalstoši un mīloši nebūtu mums tuvie cilvēki, viņi nekad nesapratīs tās sāpes, nespēku, pārdzīvojumus, ko izjūt ar endometriozi slima sieviete. Tāpēc ir svarīgi, ja ir iespēja, satikties, kaut vai virtuālā vidē, piemēram, Facbook grupā Endometrioze Latvija, un dalīties savos pārdzīvojumos un priekos ar sievieti, kas ir piedzīvojusi, jutusi un bijusi līdzīgā situācijā. Stāstot savus stāstus mēs atbalstām, iedrošinām un uzmundrinām viena otru.

Latvijas Endometriozes biedrība aicina apkārtējos būt iecietīgiem, saprotošiem un pretimnākošiem pret endometriozes slimniecēm, nenosodīt un nenoniecināt viņu fizisko un emocionālo stāvokli, "nenormalizēt" sāpes kā sievietēm raksturīgu īpašību.